Marley - FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Witamy w dziale porad Marley FAQ. Tu znajdą Państwo wyjaśnienia, informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Wybierz produkt, o którym informacji szukasz.

Które rury nadają się najlepiej na przewód odpowietrzający suszarek do bielizny przy dłuższych odległościach?

Najlepiej nadają się do tego rury HT, gdyż posiadają odporność na temperaturę do 90°C i wewnątrz mają gładkie ścianki. Dzięki temu opór w rurze zostaje znacznie zmniejszony. Następnie podłącza się wąż Alu-Flex.


Czy można w przypadku wentylacji kolońskiej zamiast kratki zamontować wentylator?

Nie, gdyż może to zaburzyć równowagę całego systemu wentylacji. Można zamontować wyłącznie normalną kratkę lub kratkę z żaluzją i sznurkiem.


Z jakiej przyczyny system odprowadzania i doprowadzania powietrza DUO nie nadaje się do otwartych palenisk?

W przypadku otwartych palenisk w połączeniu z okapami kuchennymi może dojść do zassania dwutlenku i tlenku węgla. Aby wykluczyć taką ewentualność, kominiarz powinien określić, jakie urządzenia zabezpieczające należy zamontować. W przypadku systemów odprowadzania i doprowadzania DUO w pomieszczeniu wytwarza się niewielkie podciśnienie i dopiero wówczas otwiera się przepustnica doprowadzająca powietrze. Ponieważ wiele zależy od lokalnych warunków, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, informacji o tym, co należy zamontować, może udzielić jedynie kominiarz.


Czym najlepiej przedłużyć przewód odpowietrzający suszarki do bielizny?

Wariant ekonomiczny to wąż elastyczny z drucianą spiralą sprężynującą, lecz ma on największy opór. Optymalnym rozwiązaniem jest przedłużenie za pomocą rur HT, ponieważ rury HT przeznaczone są do wysokich temperatur ok. 90 °C, wytwarzanych przez suszarkę do bielizny.


Jeśli przewód odpowietrzający okapu kuchennego poprowadzony jest przez zimny strych, to dochodzi do kondensacji wody. Jak można zapobiegać powstawaniu dużych ilości skroplin?

Ciepłe powietrze może skumulować i przetransportować dużą ilość wody, dlatego też powinno być ochładzane możliwie jak najpóźniej. Można to osiągnąć dzięki dobrej izolacji. Przewód odpowietrzający, przechodzący przez zimny strych, powinien być zaizolowany wełną mineralną o grubości przynajmniej 10 cm.


Czy można zmniejszyć średnicę przewodu odpowietrzającego okapu kuchennego?

Ze względu na ograniczenie przepływu powietrza redukcja nie jest zalecana. Optymalnie jest, gdy przewód odpowietrzający ma zawsze ten tę sama średnicę.


Jaką średnicę musi mieć przewód odpowietrzający?

Średnica zależy od wydajności odprowadzania powietrza przez okap kuchenny. Dla 250 m³/h wystarcza system kanałów płaskich 110. W przypadku wydajności do ok. 650 m³/h klient może wybrać albo system kanałów płaskich 150 albo rurę DN 125.


Poprzedni 1 2 Następny

Sie möchten diese Information mit anderen teilen?

Marley Deutschland

Ich möchte diese Informationen über einen Social Network- oder einen Bookmark-Dienst teilen: