Marley - FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Witamy w dziale porad Marley FAQ. Tu znajdą Państwo wyjaśnienia, informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Wybierz produkt, o którym informacji szukasz.

Czy można zastosować rurę/kolano HT do odkurzacza centralnego?

Tak, ale trzeba wymienić uszczelki. Uszczelki, przystosowane do podciśnienia, można nabyć u dowolnego sprzedawcy odkurzaczy centralnych.


Jak wysoką temperaturę mogą wytrzymać rury kanalizacyjne?

Rury HT są wykonane z PP (polipropylenu), tworzywa sztucznego wykazującego odporność na temperaturę do 90°C. Rury KG są wykonane z PVC (polichlorek winylu) o wytrzymałości temperaturowej do 60°C.


Czy rury HT można sklejać?

Rury HT są wykonane z PP (polipropylen), czyli tworzywa, którego nie da się trwale kleić.


Do jakich ścieków może być stosowane zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym?

Pojedyncze i podwójne blokady strumienia zwrotnego mogą być montowane wyłącznie w przewodach, odprowadzających ścieki wolne od fekaliów.


Jakie są zalety napowietrzaczy rur firmy Marley?

Napowietrzacze rur firmy Marley wyrównują ciśnienie, gdy w systemie przewodów kanalizacyjnych wystąpi podciśnienie, a w konsekwencji zapobiegają opróżnianiu syfonów/zamknięć przeciwzapachowych. W stanie bezciśnieniowym napowietrzacz rur jest zamknięty i szczelny. Żadnych nieprzyjemnych zapachów! W domu jednorodzinnym co najmniej jeden kanał wentylacyjny musi być przeprowadzony przez dach! Napowietrzacz rur nie zastępuje głównej wentylacji przez dach!


Gdzie można zamontować jakie przewody kanalizacyjne?

Rury KG (przewody kanalizacyjne przebiegające w gruncie, kolor pomarańczowy) są dopuszczone wyłącznie do układania w ziemi, a ich najmniejsza średnica wynosi DN 110. Rury HT (wysokotemperaturowe, kolor szary) są dopuszczone wyłącznie do przewodów kanalizacyjnych w obrębie domu.Sie möchten diese Information mit anderen teilen?

Marley Deutschland

Ich möchte diese Informationen über einen Social Network- oder einen Bookmark-Dienst teilen: